A Duna-delta gasztronómiája és halételkínálata újra és újra elkápráztatja a turistákat
A Verada Tourral minden Duna-deltai kirándulást egy hagyományos halas ebéddel gazdagítunk. Legyen az halászlé, halpörkölt, vagy sült hal mardonnás és muzsdei, a turisták mindig el vannak ragadtatva a halak kulináris finomságaitól. A gasztronómiai hagyományokat így őrzik az ételek ünnepi formában történő elkészítésével, amelyek a Duna-delta minden régiójában különböznek.
A Duna-delta ételei iránti tiszteletből bemutatunk néhányat a leghagyományosabb ételek közül, amelyek gazdag gasztronómiai kultúrájukkal minden alkalommal elkápráztatják a turistákat.
A halászleveseket és húsleveseket Romániában, Bulgáriában, Ukrajnában vagy Szerbia északi részén zöldségekből és halból készítik, felesleges fűszerek hozzáadása nélkül. Északnyugat-Szerbiában, Horvátországban, Magyarországon és Szlovákiában kiadósabbak, mint a halgulyás, sok paprikával (a magyar leves-gulyás után).
A töltött halnak gazdag története van, amely a Szentföldön kezdődött, majd Spanyolországon és Közép-Európán át, Oroszországba és Ukrajnába, végül pedig a lipovánokon és a haholiakon keresztül a Duna-deltába jutott. Ez az étel a Gefilte hal zsidó hagyományából származik, amely egy par excellence szertartásos étel, amelyet sábátkor szolgálnak fel. A hagyomány szerint az "áldás" szó háromszor fordul elő a Tórában: amikor a hal teremtéséről, majd az ember teremtéséről beszél, harmadszor pedig a sábátkor. Ezért az embert háromszor áldják meg, amikor sábátkor halat eszik. A zsidó hatás a század zsidó hatásában is megmutatkozik. A 19. században, amikor megjelentek a halas húsgombócok, a halas húsgombócok, a halas szarmalák, a hallal töltött cukkini vagy paprika, újabban pedig a halas kolbász. Ezekkel a töltelékekkel több halat lehetett készíteni, zöldségekkel kombinálva, hogy az egész családot el lehessen etetni.